Elite 8 All Breeds Eight-Horse Hitch

  1. Marlin Miller, New Paris, IN
  2. Ross Honsberger, Little Jackson Hole, WY
  3. Craig & Chris Hammersmith, Defiance, OH
  4. Tim Sparrow, Mona, UT
  5. Duane Chupp, Shipshewana, IN
  6. Dr. Micheal Stone, Fremont, OH
  7. EH Perkins Construction, Stow, MA
  8. M.G. Micklatcher, Albion, MI
  9. Kris Meyer, Loyal, WI

"Classic Series" Six-Horse Hitch

  1. Ross Honsberger, Little Jackson Hole, WY
  2. Tim Sparrow, Mona, UT
  3. Albert Cleve & Jim Day, Farmington,, MO
  4. Jane Gray, Harrison, ME
  5. Craig & Chris Hammersmith, Defiance, OH
  6. Marlin Miller, New Paris, IN
  7. Mark Barie, East Bethany, NY
  8. Kirk Messenger, Cheyenne, WY
  9. Dianna Marquardt, Pleasant Hill, IA
  10. Gayle Gerein, Unity, SK
  11. Ray Houston, Columbus, MI
  12. Lewis Biddle, Boalsburg, PA
  13. Angela Vreeland, Sherwood, MI
  14. Sarah Brockhoff, Dayton, PA
  15. Enos Yoder, Westcliffe, CO
  16. Robert Gunville, Jr, Sagola, MI
  17. EH Perkins Construction, Stow, MA
  18. Dr. Micheal Stone, Fremont, OH
  19. Paul Snyder, Douglas, WY
  20. Timothy Berry, Villa Grove, IL
  21. Kris Meyer, Loyal, WI

Draft Horse Under Western Saddle

  1. Cara Robison, East Lansing, MI
  2. Jordan Hewitt, Pontiac, MI
  3. Erin Moore, Portage, OH
  4. Trish Powell, Ionia, MI
  5. Wendell Weber DVM, Big Rapids, MI
  6. James Klein, Shipshewana, IN
  7. Laurie Gallatin, Marysville, OH
  8. Sharon Kaiser, Albion, MI

Draft Horse Under English Saddle

  1. Jordan Hewitt, Pontiac, MI
  2. Cara Robison, East Lansing, MI
  3. Sharon Kaiser, Albion, MI
  4. Trish Powell, Ionia, MI
  5. Wendell Weber DVM, Big Rapids, MI
  6. Patrick McCarry, Copemish, MI
  7. Sharon Kaiser, Albion, MI

Two Draft Horses Hitched to Leon Vehicle, Obstacle Course. Inside the Pavillion

Same team may be used by more than one drivier but each must pay $25 entry fee. $50 if entered at Show.

  1. Kurt Doneth, Durand, MI
  2. Sandy & Greg Southwell, Eaton Rapids, MI
  3. Sandy & Greg Southwell, Eaton Rapids, MI
  4. Wendell Weber DVM, Big Rapids, MI
  5. Cara Robison, East Lansing, MI
  6. M.G. Micklatcher, Albion, MI
  7. Cara Robison, East Lansing, MI

MGLI Cart Class (Adults Only)

  1. Ross Honsberger, Little Jackson Hole, WY
  2. Dianna Marquardt, Pleasant Hill, IA
  3. Craig & Chris Hammersmith, Defiance, OH
  4. Mark Barie, East Bethany, NY
  5. Angela Vreeland, Sherwood, MI
  6. Marlin Miller, New Paris, IN
  7. Lewis Biddle, Boalsburg, PA
  8. Enos Yoder, Westcliffe, CO
  9. Kirk Messenger, Cheyenne, WY
  10. Tim Sparrow, Mona, UT
  11. Victoria McCullough, Wellington, FL
  12. EH Perkins Construction, Stow, MA

Tri-State Unicorn Challenge Final

Must show in Unicorn Breed Classes at Indiana State Fair, Ohio State Fair and MGLI to ENTER Minimum $3000 payout

  1. Mark Barie, East Bethany, NY
  2. Craig & Chris Hammersmith, Defiance, OH
  3. Dr. Micheal Stone, Fremont, OH
  4. Albert Cleve & Jim Day, Farmington,, MO
  5. Angela Vreeland, Sherwood, MI